Potraviny, které kupujeme, o nás říkají, kdo jsme
Máte svůj oblíbený obchůdek, kam pravidelně chodíte, protože víte, že si odtud odnesete domů čerstvé a kvalitní potraviny, na kterých si pochutná celá rodina? Prodejny RYNEK jsou přesně takovým místem.
RYNEK je síť šestnácti prodejen tuzemských potravin a produktů, které mají společného jmenovatele: jsou vypěstované nebo vyrobené v České republice. Staročesky se slovem „rynek“ označovalo náměstí, veřejné prostranství či tržiště. Charakterem zboží na tradici tržišť prodejny RYNEK navazují: díky každodennímu zásobování je tu všechno čerstvé, voňavé, poctivé… navíc s minimální uhlíkovou stopou. Najdete je například v Brně, Chropyni, Jihlavě, Velkém Meziříčí, Žďáru nad Sázavou a na dalších místech České republiky.
Potraviny od českých farmářů a pěstitelů
Základní sortiment představuje čerstvé vepřové a hovězí maso, uzeniny a masné výrobky, tradičně vyráběné sýry a ostatní mléčné výrobky. Dále pak čerstvé ovoce a produkty z něj, vejce, výrobky z tuzemských brambor a jiné zeleniny, med, znojemský mošt, různé druhy šťáv nebo třeba moravské víno. „Prodejny RYNEK vytváří nezaměnitelné a příjemné prostředí pro nový styl nakupování kvalitních potravin ze surovin vypěstovaných v ČR,“ vystihuje jednou větou filozofii této maloobchodní sítě Tomáš Fikr, ředitel obchodu skupiny AGROMĚŘÍN. Velká část potravin, které plní regály prodejen, pochází z vlastní produkce společností patřících právě do skupiny AGROMĚŘÍN.
Kvalitní maso jako hlavní lákadlo
Obliba nákupů přímo „od farmářů“ stále roste. „RYNEK denně navštíví přibližně 1500 zákazníků s průměrnou útratou zhruba 200 až 300 korun,“ říká Tomáš Fikr s tím, že největší tržby mívají prodejny v pátek, před víkendem, kdy se návštěvnost pohybuje kolem 2500 zákazníků: „Mezi nejprodávanější zboží patří vepřové maso – krkovice, kýta, plec, dále hovězí zadní bez kosti, kuřecí prsní řízky, vysokojakostní šunka, špekáčky, vídeňské párky, debrecínská pečeně… A pak samozřejmě pečivo, mléko, máslo, smetana, vejce.“
Nákup u oblíbených tváří
To, co dělá RYNEK RYNKEM, nejsou jen lokální produkty, ale také personál. „Naše kolegyně a kolegové jsou tváří prodejen a dost často jsou také jedním z důvodů, proč se k nám zákazníci rádi vracejí,“ vysvětluje Tomáš Fikr: „Svým pozitivním přístupem nám pomáhají růst a pod značkou RYNEK propagovat vlastní produkci kvalitních potravin. Klademe důraz na to, s kým spolupracujeme, a práce svých kolegyň a kolegů z prodejen si velmi vážíme.“
Mezi lidmi přitom někdy panují obavy, že jsou ceny farmářských potravin výrazně vyšší. Ne vždy tomu tak je. Pro představu přikládáme výčet nákupu, za který zákaznice prodejny RYNEK zaplatila 500 korun:
- Kuřecí polévková směs
- Brambory typu B (2 kg)
- Vepřová plec bez kosti (1 kg)
- Kynuté knedlíky s jahodovou náplní (360 g)
- Vícezrnný chléb (0,5 kg)
- Šunka nejvyšší jakosti (20 dkg)
- Plnotučné mléko (0,33 l)
- Gouda 48% plátky (100 g)
- Tavený sýr smetanový (180 g)
- Jablka Gala (1kg)
Nákup v prodejnách RYNEK má navíc výhodu v tom, že pokud se nechcete zdržovat čtením etiket a informací na obalech, nečekává vás doma žádné nemilé překvapení. Vše, co se tu prodává, je totiž vysoce kvalitní a s českým původem. Navíc za ceny, které nejsou přemrštěné. A víte co? Nejlepší bude, když se přijdete přesvědčit osobně.
Související články
Napadlo vás někdy, jak to, že jsou v obchodech jablka jako čerstvě utržená i v zimě? Doba, kdy pro ně Maruška musela jít krutou zimou na vrcholek hory ke dvanácti měsíčkům, už je minulostí. Dnes se skladují ve speciálních boxech.
V dnešní době bojujeme s oslabenou imunitou, civilizačními nemocemi, stresem a špatnou životosprávou. Dokážeme utratit tisíce za různé vitaminy, doplňky stravy a prostředky, které mají zlepšovat naši tělesnou, ale i duševní kondici. Přitom máme zdroje vitamínů a energie skoro na dosah. Je totiž řeč o ovocných nebo zeleninových šťávách.
Když potřebujete dostatek energie nejen do zimních měsíců, volte ovocné šťávy
Loupané, krájené nebo třeba plátky. Způsobů, jak je připravit, existuje dlouhá řada. Řeč je o bramborách, typické české surovině, bez které se kuchyně neobejdou. Napadlo vás někdy, kolik práce mají restaurace s jejich přípravou? V Beskydu Fryčovice jim se zpracováním umí pomoct. Mají tam linku na loupání brambor. Restauratérům šetří čas, peníze a nám všem životní prostředí.